Vörösmarty Iskoláért
Alapítvány

3530 Miskolc, Mádai u. 2.

Magyar Külkereskedelmi
Bank Rt.

10300002-25509898-00003285

Alapítványi adószám:
1840 1396-1-05


Vörösmarty Híradó




A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

Címünk:
3530 Miskolc, Mádai Lajos utca 2.
(a címre kattintva Google-térképen is megtekinthető)
E-mail:
info kukac vorosmartykatolikus.hu
titkarsag kukac vorosmartykatolikus.hu
Telefon/fax:
(46) 506 518
(30) 613 72 17
Gazdaságvezető:
(46) 504 881
Óvoda:
(46) 322 928

Ebéd lemondása:
(30) 613 72 05


Csengetési rend
Alsó tagozat
1. óra: 800- 845
2. óra: 900- 945
Alsós udvari szünet
3. óra: 1005- 1050
4. óra: 1100- 1145
5. óra: 1155- 1240
6. óra: 1250- 1335
Iskolaotthonos osztályokban:
7. óra: 1345- 1430
8-9. óra: 1440- 1600


Információ nyári napközis táborról
Felhívjuk a tisztelt szülők és a kedves érdeklődők figyelmét, hogy idén nyáron ismét várjuk a gyermekeket a tanév lezárása után megrendezésre kerülő napközis táborba.
A tábor 2016. június 20-től 2016. július 1-jéig tart hétköznapokon.A programok naponta 8-16 óra között lesznek, szükség és igény esetén ügyeletet tudunk biztosítani 6:30-tól és 17:00-ig.
Kérjük a szülőket, hogy előzetesen jelezzék igényüket a táborra!
szervezők, iskolavezetés

Ebédelősök Figyelem!

2016. júniusi ebédjegyet

2016. május 30-án (hétfő)

7,30-14-ig

2016. május 31-én (kedd)

7,30-14-ig

lehet megvásárolni

Ára: 2.825.- Ft

50%-os ár 1.415.- Ft


2016. május 13.
Pünkösd
Pünkösdi hosszú hétvége előtti pénteken igeliturgiára gyűltünk össze iskolánk aulájában. János atya vezette a liturgiát és tartotta számunkra a beszédet, melyben kiemelte az ünnep jelentőségét, hogy mindannyian összetartozunk, hiszen a Lélek mindenkiben működik, ez pedig feladatot is jelent.
A közös együttlét végén igazgató úr néhány szót szólt még az iskola közösségéhez, jó pihenést kívánva mindenkinek az ünnepre.

2016. május 9.
Madarak és Fák Napja - rajzverseny
Minden évfolyam számára izgalommal telt az elmúlt néhány nap, hiszen sokan készítettek a Madarak és fák napja tiszteletére műveket, amivel versenybe szálltak, s kíváncsian várták, hogy melyikük lett a legjobb.
Az eredményhirdetésre május 9-én került sor, ahol a díjazottak megkapták az elismerést jelképező olkevelet és az első helyezettek könyvjutalomban is részesültek.

Íme a helyezettek névsora:
Alsó tagozaton

1. évfolyam

2. évfolyam

I.

László Veronika

1.a

I.

Jobbágy Zsuzsanna

2.a

Maruzs Levente

1.a

II.

Gáti Laura

2.b

II.

Horváth Lili

1.b

Briczky Maja

2.b

Tarján Abigél

1.b

III.

Szakos Laura

2.a

III.

Tornai Maja

1.a

Váradi-Rózsa Hanka

2.a

3. évfolyam

4. évfolyam

I.

Svéda Lili

3.b

I.

Győrfi Senon Kiara és Tóth Péter közösen

4.b

Buda Virág

3.a

II.

Török Adél

3.b

II.

Muszka Stella

4.a

Kiss Dorka

3.c

Janik Ádám

4.a

III.

Tálas Gergő

3.c

III.

Molnár Anna

4.a

Koós Andor

3.a

Kerékgyártó Dániel Zoltán

4.a


Felső tagozaton

5. évfolyam

6. évfolyam

I.

Balogh Zita

5.a

I.

Szirmai Szimonetta

6.a

Nagy Vanda Anna

5.a

II.

Tóth Tamás

6.b

II.

Vígh Mira

5.b

III.

Muszka Patrik

6.a

Bolobás Boglárka

5.b

III.

Szabó Gréta

5.b

Márta Andrea

5.a

Plachetka Noémi

5.a

7. évfolyam

8 évfolyam

I.

Abiad Jasmin

7.a

I.

Lehoczki László

8.b

II.

Kiss Eszter

7.a

II.

Czikora Laura

8.b

III.

Buzás Sándor

7.a

III.

Nótár Márk

8.a


Gratulálunk minden nyertesnek!
2016. április 28.
Almásy László Megyei Földrajzverseny
Idén tizenharmadik alkalommal került megrendezésre az Almásy Lászlóról elnevezett verseny. E verseny második fordulójában vendégül láttuk a vetélkedő iskolák csapatait, ahol a döntőbe kerülő tíz iskola tanulói mérték össze tudásukat, mennyire járatosak a földrajz tudományában. A versenyen térképészeti, kőzettani, állat- és növénytani tudásukra is szükség volt és természetesen a verseny névadójának élete és munkássága is témája volt kérdéseknek és feladatoknak.
A tíz csapat szoros küzdelmében a következő végeredmény alakult ki:
helyezés
Iskola
Felkészítő
I.
Könyves Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény - Miskolc
Ujváriné Horváth Valéria
II.
Avasi Gimnázium - Miskolc Milán csapata
Guti-Kis Éva
III.
V. István Katolikus Szakközépiskola és Gimnázium, Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola - Sátoraljaújhely
Zsitkó Éva
IV.
Selyemréti Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola - Miskolc
Nagy Tamás
V.
Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola - Miskolc
Kormány Ildikó
VI.
Szilágyi Dezső Általános Iskola - Miskolc
Hontné Mikola Rita
Simkóné Bakos Katalin
VII.
Apáczai Csere János Katolikus Általános Iskola - Apc
Leskó Ferencné
VIII.
Szent István Katolikus Általános Iskola - Mezőkövesd
Nyesténé Gáspár Mariann
IX.
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium - Miskolc
Udvarhelyiné Hyross Amelita
X.
Avasi Gimnázium - Miskolc Eszter csapata
Guti-Kis Éva

Gratulálunk minden résztvevőnek és a felkészítő tanároknak is a versenyen való sikeres helytállásért.

További képeink a galériában.
2016. április 25.
Fenntarthatósági Vetélkedő
Hétfőn az Észak-Magyarország szerkesztőségében megtartott vetélkedőn vettek rész tanulóink. A versenyt az Ökológiai Intézet Alapítvány szervezte, csapatunk a dobogós harmadik helyen végzett, 10000 Ft-os jutalomban részesült.
A fotó forrása: www.eszak.hu

A csapat tagjai voltak:
  • Szirmai Szimonetta
  • Mohai Balázs
  • Kiss Tündér Katinka
  • Demjén Máté
  • Sztupjár Kristóf
6.a osztályos tanulók.
2016. április 22-23.
Föld Napja - rendezvények
Április 22-én, pénteken a 3.a, 6.a és 6.b osztályosok a Vörösmarty téren a Föld Napja alkalmából tartott előadáson és programokon vettek részt.

Másnap szombaton, 23-án az 5.b és 6.a osztályaink részt vettek a 16 km-es Szendrői Vitézlő túrán, derekasan helytállva teljesítették a teljes távot.

2016. április 21.
Szent-Györgyi Albert tanulmányi versenyek díjátadása
A tavaszi időszak egyik nagy eseményeként lezajlottak a felső tagozat természettudományos versenyei.
A természettudományos tantágyakon kívül most került kiosztásra a Szent Tamás liturgikus felolvasóverseny díjazottjainak is jutalma oklevél és könyvjutalom formájában.
A díjazottak versenyenként:

Matematika

 

5. évfolyam

 

 

6. évfolyam

I.

Vígh Mira 5.b

 

I.

Kovács Zsombor 6.b

II.

Bolobás Boglárka 5.b

 

II.

Nagy Keve Koppány 6.b

III.

Alparán Dominik 5.a

 

III.

Tóth Tamás 6.b

 

 

 

 

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Szalontai Dorina 7.b

 

I.

Fülöp Gréta 8.b

II.

Kiss Dominik 7.a

 

II.

Willner Ferenc 8.c

III.

Budai Bálint 7.b

 

III.

Németh Bence 8.c

 

 

IQ

 

5. évfolyam

 

 

6. évfolyam

I.

Csiszár Míra 5.a

 

I.

Kiss Tündér Katinka 6.a

II.

Lukács Dominka 5.b

 

II.

Kurucz Márton 6.b

III.

Kiss Csillag Virág 5.b

 

III.

Kovács Zsombor 6.b

 

 

 

 

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Vajda Eszter 7.b

 

I.

Fülöp Gréta 8.b

II.

Búzás Sándor 7.a

 

II.

Lajtos Bence 8.b

III.

Szalontai Dorina 7.b

 

III.

Várkonyi Bence 8.b

Sudoku

 

5. évfolyam

 

 

6. évfolyam

I.

Csiszár Míra 5.a

 

I.

Veres Nikoletta 6.b

II.

Vígh Míra 5.b

 

II.

Rózsahegyi Lili 6.b

III.

Lukács Dominika 5.b

 

III.

Rózsahegyi Kitti 6.b

 

 

 

 

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Búzás Sándor 7.a

 

I.

Czikora Laura 8.b

II.

Kojsza Kinga 7.b

 

II.

Fülöp Gréta 8.b

III.

Kovács Eszter 7.b

 

III.

-

Fizika

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Szalontai Dorina 7.b

 

I.

-

II.

Vajda Eszter 7.b

 

II.

-

III.

Berényi Bernadett 7.b

 

III.

Dicső Szabolcs 8.b

 

Paksi Levente 8.c

Kémia

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Búzás Sándor 7.a

 

I.

Balogh Bence 8.a

II.

Kiss Dominik 7.a

 

II.

Nagy Dalma 8.b

III.

Berényi Bernadett 7.b

 

III.

Bikfalvi Benjámin 8.c

Földrajz

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Gyurik László 7.b

 

I.

Siráki Egon 8.b

II.

Bucsi Dorina 7.a

 

II.

Fülöp Gréta 8.b

III.

Szalontai Dorina 7.b

 

III.

Dicső Szabolcs 8.b

Búzás Sándor 7.a

 

 

 

Természetismeret

 

5. évfolyam

 

 

6. évfolyam

I.

Nagy Vanda 5.a

 

I.

Lalik Réka 6.b

II.

Tálas Róbert 5.a

 

II.

Pitti Panna 6.b

III.

Nádas Anna 5.b

 

III.

Szirmai Szimonetta 6.a

Biológia

 

7. évfolyam

 

 

8.évfolyam

I.

Schultz Balázs 7.a

 

I.

Balogh Bence 8.a

II.

Sepsi Hanna 7.b

 

II.

Kormos Kitti 8.b

III.

Berényi Bernadett 7.b

 

III.

Nagy Dalma 8.b

Ének

 

5. évfolyam

 

 

6.évfolyam

I.

Balogh Petra 5.a

 

I.

Rózsahegyi Lili 6.b

 

Bartók Klaudia 6.a

II.

Tálas Róbert 5.a

 

II.

Kaposvári Dóra 6.b

Hajdú Lara 5.a

 

Villás Kinga 6.b

III.

Lukács Dominika 5.b

 

III.

Szamkó Márk 6.a

 

Kiss-Orosz Máté 6.a

 

 

 

 

 

7. évfolyam

 

 

8. évfolyam

I.

Abiad Jasmin

 

I.

-

II.

Láng Dániel

 

II.

-

III.

Kiss Eszter

 

III.

Szabó Adrián Bálint

 

Liturgikus felolvasó

 

Felső tagozaton

I.

Nagy Vanda 5.a

II.

Hajdú Lara 5.a

Szakál Liliána 7.a

III.

Bucsi Dorina 7.a

Demjén Ádám 8.c


Ez az esemény szolgáltatta az alkalmat arra is, hogy a városi, megyei és országos versenyeken is kiemelkedő eredményeket nyújtó diákjainkat is elismerésül megtapsoljuk.
Az okevelek átadásáról készült képeink:
2016. április 20.
Alsós tavaszi tanulmányi versenyek helyezettjei
A felső tagozat tanulmányi versenyeivel párhuzamosan a kisebbek is megmérkőztek, ki tud többet. Matematika és helyesírás tantárgyakból, a megszerzett tudásukról adtak számot kisiskolásaink az elmúlt héten. Szerda reggel ennek a versenynek tartottuk díjátadását, ahol a jól szereplők oklevél formájában vehették át az elismerést a nyújtott teljesítményekért, valamint a liturgikus felolvasóverseny helyezettjei is most részesültek díjazásban.
Helyesírás
3. oszt.   4. oszt.
I.  Pitti Péter   I.  Molnár Anna
II.  Matusz Dominika   II. Török Petra
Lalik Petra   Török Gergő
III.  Török Adél   Rívó Viktória
Szmirnov Grigorij   III. Sável Richárd
Matematika
1. oszt.   2. oszt.
I. Nádas Hunor Péter   I. Gotthard Panna
II. Pecze Gréta   II. Szűcs gergő
III. Lovas Péter   III. Bajzát Anna
Bíró Nándor   Kassai Lili
Vigh Dániel   Prekop Lili
       
3. oszt.   4. oszt.
I. Petre Botond   I. Molnár Anna
II. Bokros Boglárka   II. Kerékgyártó Dániel
III. Pitti Péter   III. Zolnay levente
Liturgikus felolvasóverseny
3. oszt.   4. oszt.
I. Fenesi Péter 3.c   I. Török Gergő 4.b
II. Szabó Noémi 3.c   II. Molnár Anna 4.a
III. Török Adél 3.b   Rívó Viktória 4.a
      III. Kerékgyártó Dániel


Az eseményről készült képeink:
2016.április 19.
Föld Napja - virágültetés, kertrendezés
A Föld Napja közeledtével az ötödik és hatodik évfolyamosaink összefogtak az iskola szépítésére, és tanáraik mellett virágokat ültettek és az iskola frontja felől rendbe rakták a kertet.
Képeink:

"Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni, amit csinál, és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog.” ( Szent-Györgyi Albert)

 

A SZENT-GYÖRGYI ALBERT TERMÉSZETTUDOMÁNYOS NAPOK PROGRAMJAI

  • ÁPRILIS 4-15. TANULMÁNYI VERSENYEK
  • ÁPRILIS 19. 1400-1500 AZ ISKOLA UDVARÁNAK TEREPRENDEZÉSE, MUSKÁTLI ÜLTETÉS /5-6. ÉVFOLYAM TANULÓI/
  • ÁPRILIS 20. 1400-1500 A PARKOLÓ ÉS AZ ISKOLAI ELŐKERT RENDBETÉTELE, MUSKÁTLI ÜLTETÉS /7. ÉVFOLYAM TANULÓI/
  • ÁPRILIS 21. A TANULMÁNYI VERSENYEK EREDMÉNYHIRDETÉSE


2016. április 8.
Tavaszváró bál az alsó tagozat részére
Bár kicsit megkésve, de idén is megrendeztük alsó tagozatosaink számára a farsangot, ami ebben a rendhagyó formában a Tavaszváró Bál nevet kapta.
A szülők közül is nagyon sokan jöttek el megcsodálni csemetéik produkcióit, kezdve első osztályosaink Mignon táncától a negyedikesek palotás-táncáig.
Volt itt pizzafutár, szivárvány-tánc, szolmizálni tanulhattunk, és nem maradhatott el a karneváli forgatag sem.
Az előadások után kicsivel kezdődött a tombolahúzás és a kora estéig nyúló tánc alsósainknak.
Videónk:
2016. április 7.
A megyei angol nyelvű prózamondó verseny eredményei

5-6 évf.

Név

Iskola

Felkészítő tanár

I. hely

Buksa Bálint

Vörösmarty Mihály Katolikus Ált. Isk. és Óvoda, Miskolc

Csabai Julianna

II. hely

Naár Boglárka Vera

Árpád- Házi Szent Margit Ált. Isk., Sátoraljaújhely

Juhászné Ungvári Magdolna

III. hely

Vámosi Tibor

Széchenyi István Ált. és Alapfokú Int., Tiszaújváros

Vad Gertrúd


7-8. évf.

Név

Iskola

Felkészítő tanár

I. hely

Willner Ferenc

Vörösmarty Mihály Katolikus Ált. Isk. és Óvoda, Miskolc

Csabai Julianna

II. hely

Kelemen Alíz

Széchenyi István Ált. és Alapfokú Int., Tiszaújváros

Makó Éva

III. hely

Trankusz Kitti

Árpád- Házi Szent Margit Ált. Isk., Sátoraljaújhely

Juhászné Ungvári Magdolna


Móra tollával megyei helyesírási verseny
Török Gergő, iskolánk 4.b oszályos tanulója első helyezést ért el a "Móra tollával" megyei helyesírási versenyen, melyet a Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános iskolában rendeztek meg.
Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!
2016. április 1.
Különleges díjátadás iskolánkban
Az Imami Egyesület szervezésében zajott le a közelmúltban egy szavazás, melyben szülők szavazataikkal dönthettek arról, hogy melyik a város legjobb intézménye.
Ennek kapcsán az a megtiszteltetés ért minket, hogy a T22-MobileOffice által felajánlott helyi díjat nyertünk el a szülők jóvoltából.
A díjat iskolagyűlés keretein belül megtartott reggeli elmélkedés után óvodánk vezetője, Petrovics Rita vette át.

Nagyon köszönjük a óvodásaink és diákjaink szüleinek a bizalmat és a pozitív visszajelzést!
Erről az eseményről olvashatnak még a miskolc.imami.hu-n.
Elektronikus ellenőrző belépés!
Iskolánkban a tanév kezdetétől a naplóvezetést elektronikus formában végezzük. Ez természetesen tartalmaz egy felületet, ahol a szülők belépés után megtekinthetik gyermekeik eredményeit, órarendjét, hiányzásait, és mint egy papír ellenőrzőben, üzenetet küldhetnek és kaphatnak.
A felületre való belépéshez honlapunkról a jobb oldali sávban találnak a szülők, gondviselők egy hivatkozást. A hivatkozás új oldalt nyit meg, ahol a bejelentkezéshez felhasználónévként a gyermek oktatási azonosítóját, és jelszóként a születési dátumát (formátuma: ÉÉÉÉ-HH-NN) kell megadni.
Sok sikert kíván a használathoz: Badovszky István, rendszergazda

Megújulunk!


e-Ellenőrző




Heti menü
Jó étvágyat!

Videók
Videó archívum
• Egri Főegyházmegye

• Szent István TV

• Szent István Katolikus Rádió

• Magyar Katolikus Egyház

• Magyar Kurir

• Vatikán

• Fráter Gimnázium

• Jezsuita Gimnázium



Csengetési rend
Felső tagozat
0. óra: 700- 745
1. óra: 800- 845
2. óra: 900- 945
3. óra: 955- 1040
Felsős udvari szünet
4. óra: 1100- 1145
5. óra: 1155- 1240
6. óra: 1250- 1335
7. óra: 1400- 1445
8. óra: 1450- 1530

Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda
A honlapot készítette
A honlapot karbantartja
Minden jog fenntartva © 2013
Ön a
látogatónk