Vörösmarty Iskoláért
Alapítvány

3530 Miskolc, Mádai u. 2.

Magyar Külkereskedelmi
Bank Rt.

10300002-25509898-00003285

Alapítványi adószám:
1840 1396-1-05


Vörösmarty Híradó




A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

Címünk:
3530 Miskolc, Mádai Lajos utca 2.
(a címre kattintva Google-térképen is megtekinthető)
OM azonosítónk: 201516
E-mail:
info kukac vorosmartykatolikus.hu
titkarsag kukac vorosmartykatolikus.hu
Telefon/fax:
(46) 506 518
(30) 613 72 17
Gazdaságvezető:
(46) 504 881
Óvoda:
(46) 322 928

Ebéd lemondása:
(30) 613 72 05


Csengetési rend
Alsó tagozat

1. óra: 800- 845
2. óra: 900- 945
3. óra: 955- 1040
Udvari szünet
4. óra: 1100- 1145
5. óra: 1155- 1240
6. óra: 1250- 1335
Iskolaotthonos osztályokban:
7. óra: 1335- 1420
8-9. óra: 1430- 1555


Eseménynaptár a 2017/2018 tanévre

2017SzeptemberOktóberNovemberDecember
2018JanuárFebruárMárciusÁprilisMájusJúnius



01

P

Első tanítási nap

09:00 – tól Tanévnyitó

Teremtés napja ( hétfő – reggeli elmélkedés – iskolagyűlés )

02

SZ

 

03

V

 

04

H

Szülői értekezlet    4. évfolyam      ( 17:00 – tól )

05

K

Szülői értekezlet    felső tagozat    ( 17:00 – tól )

06

SZ

Szülői értekezlet    2. évfolyam      ( 17:00 – tól )

07

CS

Szülői értekezlet    3. évfolyam      ( 17:00 – tól )

08

P

Kisboldogasszony napja ( hétfő – reggeli elmélkedés . iskolagyűlés )

15

P

A magyar dal napja ( közös éneklés az aulában – 2. óra utáni szünet )

Az ózonpajzs napja ( osztályfőnöki óra keretében )

20

SZ

Diákparlament – felső tagozat

22

P

Egészségnap – vetélkedő – akadályverseny

Tiszta hegyek napja ( egészségnap keretében)

25

H

SZM értekezlet 16 órától

Nemzetközi hulladékgyűjtő nap

Papírgyűjtés ( H – K – SZ )

29

P

Szent főangyalok ünnepe ( hétfő – reggeli elmélkedés – iskolagyűlés )

02

H

A magyar népmese napja

04

SZ

Assisi Szent Ferenc ünnepe

Az állatok világnapja – alsós és felsős rendezvények

05

CS

 

06

P

Megemlékezés az aradi vértanúkról ( iskolagyűlés )

09

H

Rózsafüzér királynéja ( iskolagyűlés reggel )

13

P

A természeti katasztrófák megelőzésének világnapja ( tantárgyak keretében )

16

H

Élelmezési világnap

17

K

A szegénység elleni küzdelem világnapja ( osztályfőnöki óra keretében )

20

P

Az 1956 – os forradalom és szabadságharc ünnepe ( 8. évf. ) iskolai ünnepély

23

H

NEMZETI ÜNNEP – MUNKASZÜNETI NAP

24

K

DSE befizetés ( 800.- )

27

P

DIFER jelentés első évfolyam

28

SZ

 

29

V

 

30

H

ŐSZI SZÜNET

31

K

 

01

SZ

MINDENSZENTEK

02

CS

ŐSZI SZÜNET

03

P

 

04

SZ

 

05

V

 

06

H

Őszi szünet utáni első tanítási nap

Szent Imre a magyar ifjúság védőszentjének ünnepe( iskolagyűlés keretében )

10

P

Szent Márton ünnepe – Márton napi rendezvények

13

H

A magyar nyelv napja ( iskolarádió )

13 – 24. – éig őszi tanulmányi versenyek – humán tantárgyak

Fogadóóra 17:00 - tól

15

SZ

Karitász hét – ruhagyűjtés

16

CS

Árpádházi Szent Erzsébet – megemlékezés

 

17

P

Disco – klubdélután a felsős tanulók részére

21

K

Szent Cecília énekverseny az alsós tanulók részére

 

23

CS

9 órától hangverseny a Művészetek Házában: Miskolci Szimfonikus Zenekar

14 órától Megyei angol nyelvű mese és prózamondó verseny

24

P

Táncház – klubdélután az alsós tanulók részére

27

H

Tanulmányi versenyek eredményhirdetése – felső tagozat

28

K

Tanulmányi versenyek eredményhirdetése – alsó tagozat

01

P

DIFER felmérés

Megemlékezés névadónkról – koszorúzás – díszőrség

Mikulás csalogató vers és dalverseny az óvódások részére

04

H

1. ADVENT – gyertyagyújtás iskolagyűlés keretében ( 8. évfolyam )

06

SZ

Szent Miklós ünnepe – mikulásműsor

08

P

Jelentkezés a középiskolai írásbeli felvételire

Mikulás klubdélután osztálykeretben

10

V

Szent Miklós ünnepe – mikulásműsor ( Millenniumi terem )

11

H

2. ADVENT – gyertyagyújtás iskolagyűlés keretében ( 7. évfolyam )

18

H

3. ADVENT – gyertyagyújtás iskolagyűlés keretében ( 5. évfolyam )

Adventi teadélután a szülők részére

21

CS

4. ADVENT – gyertyagyújtás iskolagyűlés keretében ( 6. évfolyam )

Tanulói adventi lelkigyakorlat

Karácsonyi ünnepi műsor

22

P

1. Tanítás nélküli munkanap – adventi dolgozói lelkigyakorlat

23

SZ

 

24

V

 

25

H

KARÁCSONY

26

K

KARÁCSONY

27

SZ

TÉLI SZÜNET

28

CS

 

29

P

 

30

SZ

 

31

V

 

01

H

ÚJÉV

02

K

TÉLI SZÜNET

03

SZ

Téli szünet utáni első tanítási nap

A béke világnapja

08

H

Vízkereszt – az épület megáldása

Fogadóóra 17 órától

09

K

NETFIT mérés elkezdése

15

H

Ökumenikus imahét

19

P

A magyar kultúra napja ( iskolarádió )

Ki – mit – tud? vetélkedő, alsós rendezvény

20

SZ

Írásbeli felvételi a középiskolákban

22

H

Osztályozó vizsga – magántanulók

23

K

Osztályozó vizsga – magántanulók

24

SZ

Alsós osztályozó konferencia  - délelőtt beosztás szerint

25

CS

Felsős osztályozó konferencia - délután

26

P

  1. félév vége

29

H

Felsős szülői értekezlet 17 órától

30

K

Alsós szülői értekezlet 17 órától

8 órától hangverseny az aulában: Zagyva Banda ( népzene )

01

CS

Iskolakóstolgató foglalkozás az óvodások részére – farsangi hagyományok

02

P

Félévi értesítők kiadása

Gyertyaszentelő boldogasszony napja – gyertyaszentelés

Farsangi rendezvény a felsős tanulók részére

05

H

2. tanítás nélküli munkanap: félévi értekezlet

09

P

Farsangi rendezvény az alsós tanulók részére

12

H

Középiskolai felvételi adatlapok elküldése

13

K

Nyílt tanítási nap a leendő első osztályos gyermekek és szüleik részére

( 1. óra: első évfolyam; 2 – 3. órák: leendő elsős nevelők )

14

SZ

HAMVAZÓSZERDA

15

CS

Szent Jeromos liturgikus felolvasóverseny

16

P

Zrínyi Ilona matematika verseny

19

H

1. nagyböjti elmélkedés ( 8. évfolyam )iskolagyűlés keretében

22

CS

-től szóbeli felvételik a középiskolákban

23

P

A kommunizmus áldozatainak emléknapja – iskolarádió

26

H

2. nagyböjti elmélkedés ( 7. évfolyam )iskolagyűlés keretében

05

H

3. nagyböjti elmélkedés ( 6. évfolyam )iskolagyűlés keretében

Pénz7 program – pénzügyi és vállalkozói témahét ( március 5 – 9 )osztályfőnöki órák keretében

06

K

Nemzetközi energiahatékonysági nap ( osztályfőnöki órák keretében)

07

SZ

Diákparlament

09

P

Iskolakóstolgató foglalkozás a leendő első osztályos gyermekek és szüleik részére

Gergely járás – játszóház

10

SZ

munkanap

3. tanítás nélküli munkanap: dolgozói nagyböjti lelkigyakorlat

12

H

4. nagyböjti elmélkedés ( 5. évfolyam )iskolagyűlés keretében

14

SZ

Iskolai ünnepély az 1848 – as forradalom és szabadságharc tiszteletére ( 6. évf. )

15

CS

NEMZETI ÜNNEP

16

P

PIHENŐNAP

17

SZ

 

18

V

 

19

H

5. nagyböjti elmélkedés ( 4. évfolyam )iskolagyűlés keretében

20

K

Nyílt tanítási nap a leendő első osztályos gyermekek és szüleik részére

( 1. óra: leendő elsős nevelők; 2. óra: hittan és idegen nyelv tantárgyak )

21

SZ

Középiskolai felvételi adatlapok módosítása

22

CS

Középiskolai felvételi adatlapok módosítása

23

P

A módosított középiskolai felvételi adatlapok elküldése

Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepe – Teremtésvédelmi nap

Közösségi nap – az iskola udvarának és környékének rendezése

26

H

6. nagyböjti elmélkedés  - iskolagyűlés keretében

27

K

 

28

SZ

Tanulói nagyböjti lelkigyakorlat

29

CS

TAVASZI SZÜNET

30

P

NAGYPÉNTEK

31

SZ

 

01

V

HÚSVÉT

02

H

HÚSVÉT

03

K

TAVASZI SZÜNET

04

SZ

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

09

H

8 órától hangverseny az aulában: Fool Moon ( acappella együttes )

Tavaszi tanulmányi versenyek ( április 09 – 20 ) – reál tantárgyakból

Felsős tanulók háromnegyedévi értékelése

Fogadóóra 17 órától

Digitális témahét ( április 09 – 13. )

10

K

Nyílt tanítási nap az első osztályos tanulók szülei részére

12

CS

Szent Tamás Hittanverseny

16

H

Szentgyörgyi Albert természettudományos napok

20

P

Almásy László megyei földrajzverseny

21

SZ

munkanap

4. tanítás nélküli munkanap: tantestületi szakmai programok

23

H

A Föld napja – Fenntarthatósági témahét

Tanulmányi versenyek eredményhirdetése – felső tagozat

24

K

Tanulmányi versenyek eredményhirdetése – alsó tagozat

Papírgyűjtés ( kedd – szerda – csütörtök )

27

P

Értesítések megküldése a középiskolai felvételi eredményekről

NETFIT mérés befejezése

28

SZ

 

29

V

 

30

H

PIHENŐNAP

01

K

A MUNKA ÜNNEPE – munkaszüneti nap

07

H

Alsós szülői értekezlet 17 órától

Anyák napi megemlékezések osztálykeretben

08

K

Felsős szülői értekezlet 17 órától

10

CS

Madarak ás fák napja – megemlékezés, kiállítás, rajzverseny

 

13

V

Urunk mennybemenetelének ünnepe

15

K

Nemzetközi klímaváltozási akciónap

16

SZ

Idegen nyelvi mérés a 6. és 8. évfolyamokon

20

V

PÜNKÖSD

21

H

PÜNKÖSD

22

K

Biodiverzitás napja

23

SZ

Országos kompetenciamérés a 6. és 8. évfolyamokon

24

CS

Az európai nemzeti parkok napja

28

H

Osztályozó vizsgák a magántanulók részére

29

K

Osztályozó vizsgák a magántanulók részére

01

P

NETFIT mérés lezárása

04

H

2. évfolyam úszásoktatás ( június 04 – 15 )

A nemzeti összetartozás napja iskolai ünnepély ( 7. évfolyam )

05

K

Környezetvédelmi világnap ( téma feldolgozása a tanulmányi kiránduláshoz kötve )

07

CS

Óceánok világnapja

8. évfolyam osztályozó konferencia

08

P

Tanulmányi kirándulás

12

K

Kaszap István sportrendezvények

13

SZ

Alsós osztályozó konferencia

14

CS

Utolsó tanítási nap

Felsős osztályozó konferencia

15

P

6. tanítás nélküli munkanap

BALLAGÁS

Idegen nyelvi mérés feladatlapjainak javítása – az eredmények rögzítése

18

H

Nyári napközis tábor ( június 18 – 29 )

21

CS

Tanévzáró ünnepély

22

P

Tanévzáró értekezlet

Aktuális pályázatunk

Megújultunk!


e-Ellenőrző




Heti menü
Jó étvágyat!

Videók
Videó archívum
• Egri Főegyházmegye

• Szent István TV

• Szent István Katolikus Rádió

• Magyar Katolikus Egyház

• Magyar Kurir

• Vatikán

• Fráter Gimnázium

• Jezsuita Gimnázium



Csengetési rend
Felső tagozat
0. óra: 700- 745
1. óra: 800- 845
2. óra: 900- 945
3. óra: 955- 1040
Udvari szünet
4. óra: 1100- 1145
5. óra: 1155- 1240
6. óra: 1250- 1335
7. óra: 1400- 1445
8. óra: 1450- 1530

Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda
A honlapot készítette
A honlapot karbantartja
Minden jog fenntartva © 2013
Ön a
látogatónk