VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS
ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA
"Mi dolgunk a világon? küzdeni
Erőnk szerint a legnemesbekért."
Beiskolázási tájékoztató 2024-2025-ös tanévre
A jelentkezéshez szükséges szándéknyilatkozat innen letölthető:
Szándéknyilatkozat a 2024/2025-ös tanévre.
Időpontfoglalás a beiratkozáshoz.
A hétfői iskolagyűlésünk hírei.
A Budapesten 2019. február 1-3 között megrendezett Országos Szinkronkorcsolya Bajnokságon a Miskolci Jégvirág SE tagjaiként iskolánk diákjai is résztvettek, és Juvenile korosztályban
a II. helyezést érték el.
Akik tagjai a csapatnak:
Ugyanezen a versenyen, a Basic Novice korosztályban induló csapat
a IV. helyezést érte el.
Tanulóink, akik tagjai a csapatnak:
A sikeres szerepléshez gratulálunk a lányoknak!
Készült képeink a KÉPGALÉRIÁban
A heti iskolagyűlésünk alkalmával az elmúlt időszak versenyeinek eredményes résztvevőit tapsolhattuk meg.
A Regionális Judo Diákolimpián
I. helyezést ért el Csorba János 7.a osztályos és
III. helyezést ért el Kovács Máté 3.a osztályos tanulónk.
A Pro Paedagogia Christiana Alapítvány jóvoltából ismét részesülhet egy tanulónk a Szent Gellért Ösztöndíjban.
Ebben az évben
Tomor Nikoletta 5.b osztályos tanulónk
érdemelte ki ezt a támogatást.
Az idei népdaléneklési versenyen minden résztvevő - szóló és csoportos kategóriában - oklevélben részesült.
Szólóének Csoportos ének
5./a. : Juhos Zsolt a szólisták és
Kovács Levente Erdős Ákos
Kovács Múzsa
Tóth Zsombor
Vas Vencel
5./b. :Deák Gréta a szólisták cs.
Dsupin Lara
Juhász Júlia
Schneider Lili
Stutz Balázs
6./a. : Gyenes Máté
Simon Mihály
Lányok csoportja: Berkes Hanna Fiúk csoportja: Czipelle Máté
Buda Virág Gawlovics Ákos
Horosz Lili Mágocs Bahur Szente
Kohári Kiara Petre Botond
Kurucz Kata
Orosz Gréta
Pintér Lili
Simkó Laura
Szólóének Csoportos ének
6./b. :Besenyei Áron a szólisták cs.
Krausz Márton
Nagy Dávid
Szabó Levente
6./c. : Gerencsér Sára a szólisták és:
Varga Csaba Bordás Anna
Lengyel Enikő
Szesztai Anna
7./a. : Benczkó Ádám a szólisták és:
Ernes Csaba Fürjes Péter
Török Gergő
8./a. :Farkas Géza a szólisták és:
Tirpák Patrik Bukszár Ádám
Szegedi Levente
Minden veresenyzőnek, díjazottnak gratulálunk, további szép eredményeket kívánunk!
A diákönkormányzat február 1-én idén is megrendezte a felsős farsangot. Tanulóink jó hangulatú produkcióikkal szórakoztatták a közönséget. A nyolcadik évfolyamosok színvonalas keringőjükkel nyitották meg a táncmulatságot.
Készült képeink:
Iskolagyűlésünk részeként szinte minden hétre jut valamilyen versenyen elért eredmény. Íme az előző hét megmérettetéseinek sikerei.
A Salzburgban megrendezett Nemzetközi Szinronkorcsolya Bajnokságon iskolánk korcsolyás lányai I. helyezést értek el.
A győztes csapat:
A Szent Jeromos Liturgikus Felolvasóversenyen - ami háziversenyünk - kategóriánként a következő helyezések születtek:
3. évfolyamon:
4. évfolyamon:
5-6. évfolyamon:
7-8. évfolyamon csak első helyezettünk lett:
A január 26-án iskolánkban megrendezett Városi Sakk Diákolimpián iskolánk tanulói is szerepeltek.
Helyezést értek el korosztályukban:
Csapatversenyben iskolánk a III. helyezést és a VI. helyezést érte el.
Gratulálunk az elért sikerekhez!
Iskolagyűlésünk alkalmával a következő eredmények kerültek kihirdetésre:
A kazincbarcikán 2019. január 19-20-án megrendezett Diákolimpia Floorball Országos Döntőjén iskolánk csapatai szép eredményeket értek el.
Az I. korcsoport fiú csapatok közül csapatunk az I. helyen végzett.
Tagjai:
A II. korcsoport fiú kategóriában indult csapatunk I. helyezett lett.
Csapattagok:
A III. korcsoportos fiú csapatunk országos V. helyezést ért el.
Név szerint:
Az elért eredményekhez gratulálunk és további szép eredményeket kívánunk!
1. Török Rita 2.a
2. Tóth Zsófia 2.c
2. Lutherán Márton 1.b
1. Kiss Anna 4.a
Különdíj: Palik Ábris 2.a (Kovaranszki Bianka vendégtáncossal)
Különdíj: Szikora-Nagy Hanna és Kovács Barbara 2.c
Különdíj: Miknyóczki Nándor 1.b
1. Kovács Kristóf 3.a és Kovács Ágnes óvodás (testvérpár)
1. Dudra Fruzsina 1.a és dr. Czók Tímea (édesanya kislányával)
2. Pecze Gréta és Tarján Abigél 4.b
2. Sárközi Erik 4.b
1. Kléri András 2.a
Különdíj: Boldogh András 3.a
Különdíj: Török Balázs 3.a
Minden résztvevőnek köszönjük az előadását, a helyezésekhez pedig gratulálunk!
A Dürer Matematikaverseny országos döntőjén
iskolánk Ütősök nevű csapata
6. helyezést ért el.
A csapat tagjai:
Bajzát Anna
Pecze Viktor
Pitti Péter.
Felkészítő tanárok: Takács Margit, Espán Edina
Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!
A verseny eredményei részletesen elérhetők a következő linken:
https://durerinfo.hu/wp-content/uploads/2019/01/12kd_A_eredmeny.pdf
A Hebe Kft által meghirdetett angol levelezős versenyen
iskolánk 6. évfolyamos csapata Junior 1. kategóriában
98 ponttal 67 versenyző csapat közül
országos III. helyezést ért el.
Csapattagok: Bokros Boglárka 6.a
Lalik Petra 6.b
Svéda Lili 6.b
Török Adél 6.b
Az egyfordulós feladatlap "Autumn in the English-Speaking Countries" néven brit és amerikai őszi ünnepekről szóló szövegértési, nyelvhasználati, egyéni és csoportos projekt feladatokat tartalmazott, amiket a lányok az angol szakkör kereteiben oldottak meg Pavlyás Anita tanárnő segítségével.
Szívből gratulálunk a lányoknak és felkészítőjüknek, Pavlyás Anitának!
2018. november 20-án a Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola által meghirdetett megyei Angol Nyelvi Szövegértési Versenyen
II. helyezést ért el
Mogyorósi Botond 6.a- s tanulónk
Felkészítője: Pavlyás Anita
Gratulálunk!
Az év utolsó tanítási napján rendeztük meg délelőtt és délután karácsonyi műsorunkat az alsó tagozat oszályainak előadásában.
Ezzel a felvétellel kívánunk áldott, békés, boldog karácsonyt minden kedves látogatónknak!
Iskolánk is résztvett az Európai Sport Napja elnevezésű rendezvényen, amelynek keretén belül minden diákunk egy, a Népkertben történő futással kapcsolódott be a sportolásba. A szabad levegő, a jó idő is garantálta, hogy jól érezzük magunkat, és a mozgással önmagunknak is jót tettünk.
© 2024 Vörösmarty Katolikus-Miskolc